Modernaus šokio studija NIUANSAS

     TERPSICHORĖS PAKYLĖTAS „NIUANSAS“   

 

NIUANSAStai nedidelis, subtilus, vos pastebimas minties, garso,
spalvos tonų ar judesio pasikeitimas, atspalvis.            

 

„NIUANSAS“ – Mažeikių choreografijos mokyklos šiuolaikinio šokio studija, kurią 1993 metais įkūrė meno vadovė, choreografė, šokio mokytoja ekspertė, Mažeikių krašto kultūros premijos laureatė Jelena Legenzovienė. Tai modernaus šokio Mažeikiuose pradžių pradžia, virtusi išskirtiniu vaikų ir jaunuolių estetinės traukos centru, kuris kasmet į studiją  pakviečia nemažą būrį šokėjų – jų dabar 90. Pradedant penkiamečiais ir baigiant devyniolikmečiais – visi šiuolaikinio šokio entuziastai – kartoja įkvepiantį moto: „Šok širdimi!“

Šokis neatsiejamas nuo muzikos. Kaip ir choreografo bei koncertmeisterio bendradarbiavimas, skatinantis kūrybiškumą, brandinantis svarius sumanymus ir darbus. Tai patvirtina ir į studijos kasdienybę įsitraukusios koncertmeisterės mokytojos metodininkės Raimondos Strikauskienės nuoširdi veikla. Ištverminga ir darbšti Terpsichorės globojama šokančioji „Niuanso“ bendruomenė, eidama ieškojimų ir atradimų keliu, spinduliuoja grožį ir eleganciją, vis prabyla įtaigia šokio kalba. Jos specifinį subtilumą atspindi ir ilgametės studijos koncertmeisterės, garbės narės Danutės Adomaitienės žodžiai:

Atspalvis, pasikeitimas mažas,
Vaivos juostos spindulingas lašas,
Šokio mūzos lengvas reveransas –
Viskas telpa žodyje NIUANSAS.

 

IEŠKOJIMAI IR ATRADIMAI

 

 „Kūrybiniai mūsų ieškojimai yra persmelkti meilės šviesos ir intuicijos. Ji teikia drąsos ir skatina eiti autentišku keliu“,– teigia meno vadovė Jelena Legenzovienė. Per tris dešimtis metų mažeikiškiai jau žino, kad „Niuansas“ yra ištikimas būtent tokiai pirmapradei šokio versmei. Versmei, kuri suvienija studijos bendruomenę, įkvepia netikėtam intuicijos polėkiui ir įpareigoja kantriai žengti nelengvu keliu – jaunosios individualybės atskleidimo kryptimi. Idėjiniai sumanymai, repeticijos, kantrūs stebėjimai, analizės, klaidos ir pakilimai, galų gale išvados – tai tik keli „Niuanso“ kasdienybės štrichai, padedantys formuoti giluminę modernaus šokio filosofiją, derančią su savita išraiškos stilistika. Jos reikalauja modernusis, neoklasikinis, laisvos plastikos, šou, folkmoderno, džiazinio bei kitų stilių šokiai, kurie žiūrovų akyse virsta įtaigiais scenos reginiais.

  • „Niuansas“ jaučia, koks modernaus šokio tekstas yra tikras, o koks ne, kuris judesys prilygsta tik išoriniam, vienadieniam efektui, o kuris budina meninę jauno žmogaus prigimtį, vidinį jo šauksmą. Jis leidžia išsiskleisti minties, jausmo ir laisvo judesio harmonijai, kaip estetiškai sielos istorijai. O kur dar tinkamos muzikos, iškalbingos aprangos, prasmingos scenografijos dermė? Visa tai suauga į vientisą kompozicinį reginį, studijos šokėjų išgyvenamą kaip jaudinantį atradimą, vidinį įvykį, ne techniškai sukonstruotą, bet kantriai išnešiotą. Ištikimi žiūrovai ir kiti vertintojai supranta šią „Niuanso“ įtaigos paslaptį ir ją laiko meistriškumo žyme.
  • Jeigu norima eiti individualybės pažadinimo keliu, lengva nebūna. „Niuanse“ vaikai ir jaunuoliai įtraukiami ir į klasikinio, ir į charakterinio, ir į filosofinio šokio lauką nesitenkinant techniniu paviršiumi, o stengiantis įskelti autentišką dramatizmo kibirkštį, išlaikant jaunatviškos žaismės, vidinės laisvės pajutimą. Kuriamos kompozicijos dažnai būna ir vadovės, ir pačių šokėjų kūrybos vaisius. Jį subrandina solinės, duetų ar grupinės choreografijos, kurios reikalauja subtilaus susikalbėjimo. Ne veltui sakoma, kad Mažeikių „Niuansas“ yra autentiško dvasinio bendravimo mokykla, kur tvyro geranoriška nuotaika, darni ir pagarbi atmosfera. Jaunieji šokėjai mokosi iš sceninę patirtį turinčių senbūvių ir yra jiems dėkingi už pastabas bei patarimus – šokis dovanoja bendrystės jausmą. Vadovė Jelena Legenzovienė pastebi: „Suartina ir atsiveria nauji klodai, nuo mūsų nepriklausantys dalykai… Force majeure situacija, atvedusi į Mažeikius choreografę Ekateriną iš Odesos, suteikė ne tik prieglobstį jai ir dviem jos dukroms, bet atvėrė ir mums galimybę ne tik padėti, bet ir priimti tai, kuo šie žmonės gali pasidalinti, – savo kūryba, meile šokiui, buvimu kartu.“ Vadinasi, šokis gali būti patikimas prieglobstis nuo chaotiško išorinio pasaulio, o gebėjimas įžvelgti gėrį, neišsenkantis optimizmas – Dievo dovana.
  • Programų pavadinimai yra susitikimų su savimi ženklai. Mažeikių choreografijos mokyklos šiuolaikinio šokio studijos pasaulio centras – jaunas žmogus, kuris dažnai klausia: „Ko mes skubame?“, „Kur dingsta sparnai?“. O pasirodo, būnant „Angelo glėby“, „Viskas tvyro ore“… Tad subtiliais „Prisilietimais“ įmanoma pagauti „Įkvėpimą“! Ir jau tada „Pilki atspalviai“ arba „Juoda – Balta“ virsta įvairiais gyvenimo niuansais. Patekdami į dramatizmo ir harmonijos sūkurį mūsų šokėjai, „Terpsichorės palytėti“, atsiliepia ne tik į vidinius, bet ir išorinius impulsus ir pasiduoda banguojančios kaitos dėsniui. Ir tuomet jau ne tiek svarbu, ar tai būtų „Žiemos sapnas“, ar „Jausmų pavasarinė sumaištis“, tvirtai žinoma, kad „Visur gerai – scenoje geriausia“!
  • Ryški studijos reprezentacinė geografija! „Niuanso“ šokėjai kasmet dalyvauja visose Mažeikių miesto ir rajono dainų ir šokių šventėse, kas ketveri metai miestas pakviečia į Žemaičių dūdų, o Vilnius – į respublikinę Dainų šventę. Mažeikių rajonui atstovaujama visoje šalyje ir už jos ribų. „Niuansas“ koncertavo Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Estijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Švedijoje, Rusijoje, Italijoje. Bulgarijoje surengtame tarptautiniame vaikų ir jaunimo kūrybos festivalyje-konkurse „Volna Idej 2014“  mūsų šokėjai iškovojo GRAND PRIX ir pelnė aukščiausią festivalio prizą „Auksinę burę“. Laimėta I vieta vaikų ir paauglių amžiaus grupėse. Už savitos modernaus šokio choreografijos puoselėjimą ir tarptautinę sklaidą nominuota vadovė. 2019 metais XV International  festival of ballet, theatres, classical and modern dancing collectives „Dance Forum  RIGA-2019“ „Niuansas“ pelnė komisijos prizą už profesionalumą, originaliausią choreografiją, kostiumus ir estetiką. Įvairiose šokio kategorijose bei amžiaus grupėse laimėtos penkios I ir šešios II vietos.

Šie ir kiti „Niuanso“ entuziastų saviraiškos rezultatai džiugina ne tik Mažeikių choreografijos mokyklą, studijos vadovus, pačius šokėjus, bet ir jų tėvelius, žiūrovus. Besiplečianti studijos geografinė reprezentacija subrandina modernaus šokio galimybių vaisius, kurie ir būna pažymėti solidžiais įvertinimais.

  • Dėmesio vertas šiuolaikinio šokio pasaulio grandų požiūris į Mažeikių „Niuansą“. Bendradarbiavimas su Kauno šokio teatru „Aura“, Šeiko šokio teatru iš Klaipėdos, su nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriumi išduoda profesionalų įvertinimą aukščiausiu lygmeniu. Studijoje svečiavosi ir šokius kūrė anuomet garsus choreografas Povilas Fokinas, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus pedagogė Ekaterina Daineko, daugelio televizijos projektų choreografas Marijanas Staniulėnas, buvusi Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus vedėja, LMDŠ šventės choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė ir kt. Organizuotos kūrybinės dirbtuvės, seminarai, paskaitos, edukaciniai projektai rodo ne tik Mažeikių „Niuanso“ pripažinimą, bet ir šokio meistrų norą su juo dalintis naujausiomis šiuolaikinio šokio tendencijomis bei netikėtomis galimybėmis.
  • „Niuanso“ istorijos metraštyje garbingą vietą užima visi čia buvę ir esami šokio pašauktieji. Džiugu, kad studija juos subrandino kaip asmenybes, įskiepijo bendrystės jausmą ir padėjo pajusti meno svarbą. Žinoma, jau skleidžiami ir tie „Niuanso“ kronikos puslapiai, kurie skirti nemažam būriui, savo gyvenimą susiejusiam su šokiu ir kitais menais. Štai studijos atžalos, kurioms „Niuansas“ prabilo prasminga šokio kalba, kurioms čia buvo suteikta savivertė, sustiprintas svajonių gylis, pažadintas vidinis balsas!

 

Edita Paulauskaitė-Gaižauskienė – šokio mokytoja metodininkė, Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos choreografė.
Audronė Gailiūtė  – šokių teatro „Rokada“ šokėja, Lietuvos bei Ispanijos televizijos projektų dalyvė, šokių kolektyvo „Addictus“ įkūrėja.
Tadas Rimgaila – buvęs legendinio sportinių šokių klubo „Žuvėdra“ šokėjas, dukart pasaulio ir vienąkart Europos čempionas, televizijos projektų dalyvis, renginių vedėjas.
Tomas Legenzovas – renginių vedėjas, šoko Kauno šokio teatro „Aura“, Anželikos Cholinos, Klaipėdos muzikinio ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatrų šokio spektakliuose bei valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“, įvairiuose miuzikluose, televizijos projektuose.
Jolanta Mineikytė-Ženčienė – šokio mokytoja, šoko Klaipėdos muzikiniame teatre, valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“, dalyvavo įvairiuose šokių projektuose.
Aistė Juškevičiūtė-Jacikė – šokio mokytoja, dirba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) renginių ir kultūros skyriuje.
Ieva Zavadzkaitė-Naudžiūnienė – Trakų gimnazijos šokio mokytoja, trenerė-choreografė, rengianti jaunuosius gimnastus.
Robertas Gorskis, įgijęs LMTA choreografo specialybę, šoko Andželikos Cholinos šokio teatre,dalyvavo įvairiuose televizijos projektuose.
Vaiva Nepaitė-Stabingė  – sporto ir sveikatingumo erdvės „Dyva Namai“ įkūrėja, televizijos projektų dalyvė.
Adomas Latakas – buvęs sportinių šokių klubo „Žuvėdra“ šokėjas.
Vitalis Mika – studijos „Videocam“ įkūrėjas, videografas, šoko Kauno šokio teatre „Aura“.
Paulina Vinčaitė – Tauragės meno mokyklos šokio mokytoja.
Dainius Beras – Klaipėdos muzikinio teatro, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir kitų projektų dalyvis.

 

Džiaugiamės, kad „Niuansas“ padėjo formuoti šių ir kitų jaunųjų šokėjų charakterį, pasaulėžiūrą, sustiprino jų moralinius įsipareigojimus, ne vienam atvėrė ir profesinių pasirinkimų kelią. Studijos auklėtiniai, pasklidę po pasaulį, randa vietą įvairių profesijų horizonte, kuria šeimas, augina vaikus ir savo kasdienybe liudija būties gyvybingumą ir dvasingumą, viltį ir tikėjimą grožiu.

  • Novatoriškais ieškojimais ir prasmingais atradimais šiandien spinduliuoja mūsų „Niuansas“. Informacinio triukšmo kasdienybėje mažeikiškių vaikai ir jaunuoliai mėgaujasi šokiu ir tęsia subtilųjį savo gyvenimo pradžios pasakojimą. Mažųjų akyse suspindi įkvėpimo liepsnelės, valia ir ryžtas persmelkia gimstančių talentų sielas, vadovai, jaunieji mokytojai, entuziastingai atsiduodami savo idėjoms, kūrybinei aistrai, vis prakalbina jauną žmogų ir įveda į šiuolaikinio šokio rūmą. O jame kaip atsinaujinimo impulsas tebeskamba menininko avangardisto Jono Meko žodžiai: „Nuo kiekvieno mūsų veiksmo, kiekvienos minties, sekundė po sekundės pasaulis vėl prasideda iš naujo.“

 

Studijos „Niuansas“ šokių programos

 

  • „Terpsichorės palytėti“, 1994 m.
  • „Gražuolė ir pabaisa“ (Lietuvoje ir Estijoje), 1995 m.
  • „Niuansui“ 5 metai“, 1998 m.
  • „Sena – nauja pasaka“, skirta studijos 10-mečiui, 2003 m.
  • „Žiemos sapnas“, 2005 m. Buvusios „Niuanso“ šokėjos Editos Paulauskaitės-Gaižauskienės diplominis darbas.
  • „Vaikystę prisiminus“, 2008 m. Buvusio studijos šokėjo Tado Rimgailos diplominis darbas.
  • „Angelo glėby“, 2008 m. Programa, skirta studijos 15-mečiui.
  • „Visur gerai – scenoje geriausiai“, 2008 m.
  • „Juoda – Balta“, 2011 m.
  • „Mums – 18“, 2012 m.
  • „20 šokio žingsnių“, 2013 m. Programa, skirta „Niuanso“ 20-mečiui. Studijai suteikta I-oji meninio pajėgumo kategorija.
  • „Jausmų pavasarinė sumaištis“, 2014 m.
  • „Prisilietimai“, 2016 m.
  • „Kuriame patys“, 2017 m.
  • „Fantazijos beribis kraštas“, 2018 m.
  • „Įkvėpimas“, 2018 m. Programa, skirta „Niuanso“ 25-mečiui.
  • 2019 m. „Šventinė popietė su „Aura“, 2019 m. „Auros“, „Niuanso“ ir kitų Mažeikių šokių kolektyvų koncertas.
  • „Ant pavasario sparnų“, 2022 m. Diplomų įteikimo šventė-koncertas.
  • „Ieškojimai ir atradimai“, 2023 m. Programa, skirta „Niuanso“ 30-mečiui.

 

„Niuansas“ – Lietuvoje rengtuose festivaliuose-konkursuose

 

  • Tarpmiestiniame šiuolaikinių šokių konkurse „Flamingas“, vykusiame Šiauliuose, „Niuansas“ pelnė: 1994 m. – III vietą, 1997 m. – I vietą, 1999 m. – II ir III vietas, 2002 m. – dvi III vietas.
  • Rokiškyje vykusiame respublikiniuose šokių konkursuose„Šokis–98“ ir „Šokis–2004“ laimėtos I vietos.
  • 2002 m. tarpmiestinio šokių konkurso „Euforija“ Visagine I vietos laimėtojas.
  • 2003 m. Mažeikių miesto ir rajono tradicinio jaunųjų estrados atlikėjų šou „Sausio snaigės“ konkurso laureatas, nominacijos „Profesionaliausias koncertinės programos atlikimas“ laimėtojas.
  • 2004 m. respublikiniame vaikų ir jaunimo šiuolaikinio šokio festivalio „Pajūrio vėjai“ Palangoje jaunimo amžiaus grupėje „Niuansas“ iškovojo I vietą.
  • Šalies vaikų ir jaunimo konkurse „Norim kilt…“ „Niuanso“ laimėtos vietos: 2002 m. – II, III, 2004 m. – IV, 2005 m. – II ir III, 2007 m. – I, II, III (įvairiose amžiaus grupėse, šiuolaikinio, charakterinio ir šou šokio kategorijose). 2015 m. vienoje iš kategorijų iškovotos I ir III vietos.
  • 2007 m. Mažeikiuose vykusiame respublikiniame šokių festivalyje-konkurse „Šoku Tau“ studija „Niuansas“ laimėjo I vietą. 2008 m. įteiktas Didysis konkurso prizas.
  • 2007–2008 m. Mažeikių rajono meno kolektyvų ir atlikėjų festivalyje-konkurse „Būk matomas“ pelnytas profesionaliausio kolektyvo vardas.
  • 2008 m. respublikiniame šiuolaikinių šokių festivalyje-konkurse „Pajūrio vėjai“ – I vieta.
  • 2010 m. šokių festivalyje-konkurse „Šoku Tau – Nida 2010“ – III vieta.
  • 2011 m. Klaipėdoje šokių festivalyje-konkurse „Naujasis arabeskas“ už geriausią choreografijos interpretaciją vadovė Jelena Legenzovienė apdovanota „Barotti galerijos“ prizu. Pop-šou šokio kategorijoje pelnyta II vieta. Robertas Paulauskas antrus metus iš eilės – geriausias konkurso šokėjas.
  • 2016 m. respublikiniame šiuolaikinio šokio solistų konkurse „Iš oro 2016“ Dainius Beras pelnė I vietą.
  • 2017 m. Gargžduose vykusiame respublikiniame vaikų ir jaunimo šokio ir vokalo festivalyje-konkurse „Emocijų banga“ „Niuanso“ šokėjai iškovojo tris I, dvi II ir vieną III vietą (įvairiose amžiaus grupėse).
  • 2017–2018 m. Klaipėdoje vykusiame respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių ir vokalo festivalyje-konkurse „Emocijų banga“ – trys I ir viena II vieta.
  • 2017 m. „Niuansas“ dalyvavo XI šokių festivalyje-konkurse „Norim kilt… 2017“ bei respublikiniame muzikos, meno ir choreografijos mokyklų šokių festivalyje „Šitam dideliam būry“  Marijampolėje.
  • 2017 m. šokių festivalyje-varžybose „Palanga Dance Open 2017“ – I ir II vietos.
  • 2017 m. baleto ir šiuolaikinio šokio festivalyje-konkurse „Allegro 2017“ kaip absoliučiai geriausia konkurso choreografija įvertintas šokis „Audra“, pelnytos I ir II vietos.
  • 2018 m. „Niuansas“ dalyvavo Plungėje vykusiame respublikinio jaunimo šokių grupių konkurse „Šok 2018“ ir VIII Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalyje „Būk matomas“.
  • 2018 m. Mažeikių choreografijos mokyklos 35-mečiui skirtas jubiliejinis koncertas „Žingsnių muzika“ bei XXIV laidos šokėjų diplomų įteikimas.
  • 2018 m. Mažeikių dainų šokių ir muzikos šventė „Miestas upės vingyje“.
  • 2019 m. „Niuansas“ dalyvavo Vilkaviškyje vykusiame XIII respublikos muzikos ir meno mokyklų choreografijos skyrių kolektyvų festivalyje „Šitam dideliam būry – 2019“.
  • 2019 m. dalyvauta Telšiuose vykusioje Žemaitijos regiono kultūros ir švietimo įstaigų šokių grupių šventėje-konkurse „ŠOKIŲ PYNĖ 2019“.
  • 2020 m. Online festivalio-konkurso „Holly Jolly Dance 2020“ virtualioje erdvėje – įvertinti septyni „Niuanso“ šokiai: „Leisk man“ – I vieta, Maja Kaminskaitė; „Kasdienės mintys“ – I vieta, Ugnė Sičiūnaitė; „Sielos šauksmas“– I vieta, Ugnė Limaiko; „Laukiu sniego“ – I vieta, Meda Menciūnaitė; „Kalėdų angelas“ – I vieta, Izabelė Kvietkauskaitė; „Mėlynos svajos“ – II vieta, Lilija Mikalauskaitė; „Šokio galia“ – II vieta, Žemyna Drąsutavičiūtė. (Vadovė Jelena Legenzovienė, mokytojas Marius Naruta.)
  • 2020 m. Kauno Žalgirio arenoje vykusiame šokių festivalyje-konkurse „KAUNAS FEST 2020“ – trys I ir viena II vieta.
  • 2021 m. „Niuansas“ dalyvavo Mažeikiuose vykusiame festivalyje-konkurse „Holly Jolly dance 2021“: „Pilki atspalviai“ – GRAND PRIX ir I vieta; „Pepės pėdom“ – I vieta; „Nežinau kodėl“ – I vieta, Maja Kaminskaitė solo; „KALĖDŲ BURBULAI“ – II vieta , „DON’T START NOW“ – II vieta; Online solo Meda Menciūnaitė – I vieta.
  • 2022 m. klasikinio ir modernaus šokio konkurse „Šokio pavasaris 2022“, vykusiame Menų fabrike, Klaipėdoje, penkiose šokio kategorijose pelnytos III vietos. („Pilki atspalviai“, „Šnabždesių tyla“, „Skraidanti svajonė“, „Pepės pėdom“, „Mano saujoj“).
  • 2022 m. respublikiniame klasikinio ir modernaus šokio festivalyje-konkurse „Arabeskas“, vykusiame Plungėje laimėtos keturiao 1 vietos („Šnabždesių tyla“, „Mano saujoj“, „Skraidanti svajonė“, „Šermukšnėlės dukra“) ir keturios II bei dvi III vietos.
  • 2022 m. edukacija Žemaičių dailės muziejuje, Bukantės dvarelyje.
  • 2022 m. vykusiame Mažeikiuose festivalyje-konkurse „Holly Jolly Dance“ I klasės šokėjos laimėjo konkurso „Grand Prix“, ketvirtokė Eivina Karpavičiūtė – I vietos nugalėtoja.
  • 2022 m. respublikiniame muzikos ir meno mokyklų šokių festivalyje-konkurse „Šokio paletė“ – penkios I vietos, atitekusios antrokėms, ketvirtokėms, šeštokėms, Deimantės ir Ugnės duetui ir, žinoma, vyriausiems studijos aštuntokams. Solistės Eivina ir Auksė dalijosi III vieta, o Luka buvo įvertinta II vieta.
  • Kasmet „Niuansas“ dalyvauja respublikiniame meno choreografijos mokyklų šokių festivalyje „Šitam dideliam būry“.

 

„Niuansas“ – tarptautiniuose festivaliuose-konkursuose, rengtuose Lietuvoje

 

  • 2002 m. Panevėžyje vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse „Šokio magija“ tarp trijų amžiaus grupių laimėtos dvi I ir viena II vieta.
  • 2006 m. „Niuansas“ – II tarptautinio šiuolaikinių šokių festivalio-konkurso „Pajūrio vėjai“ laureatas.
  • 2010 m. Šiauliuose vykusiame IV tarptautiniame vaikų meninės raiškos festivalyje-konkurse „Vaikystės vaivorykštė 2010“ – I ir III vietos.
  • 2012 m Šiauliuose vykusiame V-ajame tarptautiniame vaikų meninės raiškos festivalyje- konkurse „Vaikystės vaivorykštė 2012“ laimėta I vieta vaikų amžiaus grupėje.
  • 2012 m. Palangoje vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje „Pajūrio vėjai 2012“ – I vieta jaunimo amžiaus grupės šiuolaikinio šokio kategorijoje, II vieta šou šokio kategorijoje, paauglių grupėje.
  • 2015 m. jauniausi „Niuanso“ šokėjai tarptautiniame šokio festivalyje-konkurse „ASORTI 2015“, vykusiame Šiauliuose, pelnė II vietą.
  • 2015 m. Vilniuje vykusiame tarptautiniame baleto ir šiuolaikinio šokio festivalyje-konkurse „Allegro“ „Niuanso“ jaunimas laimėjo I vietą šiuolaikinio ir charakterinio šokio kategorijose.
  • 2016 m. tarptautiniame baleto ir šiuolaikinio šokio festivalyje „Allegro“, Vilniuje, „Niuanso“ vyriausieji pelnė I vietą, o mažieji – dvi II vietas.
  • 2016 m. tarptautiniame festivalyje-konkurse „Kaunas Fest 2016“ – trys I ir viena II vieta.
  • 2018 m. „Niuansas“ dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėje „Vario audros“.
  • 2018 m. Klaipėdoje vykusiame tarptautiniame muzikos ir meno mokyklų klasikinio, neoklasikinio ir pasaulio tautų šokių konkurse „Šokio paletė“ laimėta I vieta.
  • 2018 m. VI tarptautiniame baleto ir šiuolaikinio šokio festivalyje-konkurse „Allegro 2018“, Vilniuje, – trys I ir dvi II vietos.
  • 2019 m. „Lithuanian Show Dance & Contemporary Dance 2019“ čempionate, Rokiškyje, užimtos I vieta, dvi II ir III vietos.
  • 2019 m. šokių festivalyje-varžybose „Palanga Dance Open 2019“ – I ir II vietos.
  • 2019 m. tarptautiniame šokių konkurse „Let‘s Go Dance 2019“ Palangoje, (pagal IDO reikalavimus) „Niuansas“ pristatė 11 šokių ir laimėjo tris I vietas, dvi II vietas ir vieną III vietą. Du šokiai pelnė specialųjį prizą – kvietimus į Italijoje vykstantį festivalį „Ballano Ballando 2020“.
  • 2021 m. studija „Niuansas“ dalyvavo tarptautiniame Online konkurse „PLAY“ Laimėti du I laipsnio ir du II laipsnio diplomai bei kvietimas dalyvauti tarptautiniame konkurse Italijoje. Keturi šokiai pelnė II laipsnio ir du III laipsnio diplomus.
  • 2021 m. „Niuanso“ sėkmė USA šokių konkurse „American Edition“ ONLINE/USA: „Kur dingsta sapnai?“ – I vieta  (98 iš 100 balų Majos ir Gretos duetui (vaikų kūryba);  „Padam“– I vieta (95 balai iš 100); „Viskas tvyro ore“  – II vieta (88 balai).
  • Vilniuje vykusiame tarptautiniame šokio festivalyje-konkurse „SPACE 2022“  – keturios I ir trys II vietos.
  • 2023 m. Panevėžio Kalnapilio arenoje Internation Dance Competition „STAGE“ – II vieta.

 

„Niuansas“ – tarptautiniuose festivaliuose už Lietuvos ribų

 

  • 1995 m. Lenkijoje, Plocke, Miestų mainų programoje „Niuansas“ atstovavo Mažeikiams.
  • 1998 m. Čekijoje, Haviržove, Miestų mainų programoje atstovauta Mažeikiams.
  • 2004 m. „Dancing generation“ Latvijoje, Daugpilio mieste, laimėta II vieta.
  • 2004 m. Rusijoje, Samaros filharmonijoje, dalyvauta „Dancinglive“ jungtiniame koncerte. Pagal Miestų mainų programą atstovauta Mažeikiams.
  • 2005 m. „Opa opa į Europą“ koncertinė-pažintinė kelionė į Vokietiją ir į Šveicariją.
  • 2006 m. „Niuansas“ dalyvavo I tarptautiniame dainų ir šokių festivalyje „Border – Town Beat 2006“, Valga (Estija) – Vаlka ( Latvija).
  • 2007 m. Ukrainoje vykusiame tarptautiniame šokio festivalyje-konkurse „Perlyna Čeremošu“ laimėtos II ir III vietos.
  • 2007 m. Latvijoje, Daugpilyje, vykusiame tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Dancing Generacion“ „Niuansas“ užėmė II ir IV vietas.
  • 2007 m. koncertinė-pažintinė kelionė maršrutu Lenkija – Slovakija – Austrija, programa „Pažink pasaulį“.
  • 2008 m. tarptautinėje Saldus (Latvija) miesto šventėje „Niuansas“ atstovavo Lietuvai ir Mažeikių rajonui.
  • 2010 m., 2011 m., 2014 m. kruiziniuose keltuose „Romantika“ ir „Izabella“ dalyvauta tarptautiniame Pabaltijo šalių meno festivalyje „Vaikai vaikams“. Koncertinė pažintinė kelionė maršrutu Mažeikiai – Ryga – Stokholmas.
  • 2011 m. Taline (Estijoje) vykusiame Baltijos šalių V tarptautiniame vaikų kūrybos festivalyje „Niuansas“ laimėjo I vietą.
  • 2013–2014 m. „Niuansas“ dalyvavo tarptautiniame vokalo ir šokio festivalyje „Keliaujantis festivalis“, vykusiame Rygoje.
  • 2014 m. tarptautiniame vaikų ir jaunimo kūrybos festivalyje-konkurse „Volna Idej“, vykusiame Bulgarijoje „Niuansas“ iškovojo GRAND PRIX ir dvi I vietas skirtingose amžiaus grupėse.
  • 2016–2017 m. „Niuansas“ dalyvavo baleto, teatro, klasikinio ir šiuolaikinio šokio XI festivalyje-konkurse „Dance Forum RIGA-2016”. Pelnytos dvi I ir šešios II vietos įvairiose amžiaus grupėse ir šokio kategorijose.
  • 2017 m. „Niuansas“ dalyvavo tarptautiniame šokio festivalyje „SPRING TALE – PRAGUE“. (Facebook nuoroda)
  • 2017 m. „Niuansas“ –  Saldus (Latvija) miesto dienose.
  • 2018 m. dalyvavo tarptautiniame tautinio ir šiuolaikinio šokio festivalyje Lido di Jezolo, Italijoje „MARE ADRIATICO“ .
  • 2019 m. XV International festival of ballet, theatres, classical and modern dancing collectives „Dance Forum RIGA-2019“. „Niuansas“ pelnė pagrindinį konkurso apdovanojimą, komisijos prizą už profesionalumą, originaliausią choreografiją, kostiumus ir estetiką. Laimėtos penkios I ir šešios II vietos įvairiose šokio kategorijose ir amžiaus grupėse.
  • 2021 m. Italijoje vykusiame tarptautiniame Online contest Festival&Contest „PLAY” konkurse – dvi I vietos, keturi kvietimai į Italiją, penkios  II vietos ir dvi III vietos.
  • Tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse „Baltic Amber Suwalki 2022“ Suvalkų arenoje, Lenkijoje, iškovotos dvi I ir keturios II vietos.

 

„Niuanso“ projektai

 

Studijos šokėjai nuolat dalyvauja šiuolaikinių šokių seminaruose bei įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose  projektuose, muzikos dainų ir šokių šventėse.

  • 2003 m. ir 2005 m. „Niuanso“ šokėjai – LTV Švietimo ir mokslo ministerijos projekto vaikams ir jaunimui „Mažųjų žvaigždžių valanda“ konkurso laureatai.
  • 2008 m. „Niuanso“ parodomoji pamoka tarptautinėje mokslinėje-metodinėje konferencijoje „Šokio meno kultūra: plėtros idėjos ir galimybės“, vykusioje Klaipėdos universiteto menų fakulteto choreografijos katedroje, švenčiančioje 40-metį.
  • 2010 m. europrojekto „Inovatyvus požiūris į kultūrą“ – tai startas naujai bendruomenių raidai abipus sienos“: šiuolaikinio šokio seminaras Latvijos choreografams. (Saldus miesto šventė)
  • NVO projektai: 2004 m. „Jaunimo užimtumo problemų sprendimas modernaus šokio pagalba“. 2011 m. „Veiklus jaunimas – mūsų šalies ateitis“ ir kiti.
  • 2014 m „Niuansas“ dalyvavo Lietuvos televizijos projekte „Lietuvos talentai“.
  • 2016 m. tarptautinis šokio festivalis „Šventiniai susitikimai Trakuose“ (pagal kultūrinių mainų programą Lietuva – Baltarusija) „Meistriškumo pamokos“. Lektorė Jelena Legenzovienė.
  • 2016 m. studija „Niuansas“ su Kauno šokio teatru „Aura“ dalyvavo 7 dienų tarptautiniame edukaciniame-kūrybiniame projekte „GODOS“. Mažeikių savivaldybės kultūros centre Mažeikių bendruomenei bendrą kūrybinį darbą pristatė šokėjai-lektoriai Ema Nedobežkina ir Gintarė Marija Ščavinskaitė (Lietuva), Haruka Suzuki ir Kirie Oda (Japonija), Laura Witzleben (Vokietija), Love Hellgren (Švedija), Robert Guy (Škotija).
  • 2016 m. studija „Niuansas“ dalyvavo vykdant M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus organizuojamą projektą „Gabūs ir talentingi“. 68 „Niuanso“ šokėjai šoko Mažeikiuose projekto spektaklyje „Knygnešys“. Atrinkti 9 gabiausi „Niuanso“ šokėjai baigiamajame projekto Vilniaus šokio teatre Dainius Beras atliko pagrindinę solo partiją.
  • 2016 m. „Niuansas“ dalyvavo Lietuvos moksleivių dainų ir šokių šventėje „Tu mums viena“. 2015–2016 m. parengtas Šokių dienos šiuolaikinio šokio repertuaras ir demonstruotas seminarų metu respublikos choreografams: „Vandens“ dalis – „Legendos“, „Miško“ dalis – „Želmenėliai“. Lektorė Jelena Legenzovienė.
  • 2017 m. pagal projektą „Šokio pasaulis 2017“ Kauno šokio teatro „Aura“ tarptautinės trupės šokėjai kartu su „Niuansu“ organizavo modernaus šokio seminarą Mažeikių šokio entuziastams. Lektorius Abel Hernandez Gonzalez iš Ispanijos Mažeikių savivaldybės kultūros centre „Aura“  pristatė šokių  spektaklį „Sekretas“. Renginio pirmoje  dalyje – „Niuanso“ šokių programa „Kuriame patys“.
  • 2018 m. „Niuansas“ dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiuolaikinio šokio sklaida Lietuvos regionuose“. Sėkmingas bendradarbiavimas su Kauno šokio teatru „Aura“. Kūrybinėse dirbtuvėse sukurtos šokio miniatiūros. Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokio studijos „Niuansas“ pasirodymas bei „Auros“ šokio spektaklis.
  • 2019 m. Kauno šokio teatro „Aura“ dalijosi žiniomis su Mažeikių ir Telšių rajono šokio pedagogais ir choreografijos mokyklos auklėtiniais. Tai „Auros“ inicijuotas edukacinis projektas „Šiuolaikinio šokio sklaida regionuose“. Lektoriai: Julija Mintautė  (Lietuva), Blake Seidel  (JAV), Eugenie Kalachev  (Rusija), Matthew Livingstone  (JAV), Jasper Narvaez (Filipinai).
  • 2019 m. VDU Švietimo akademijos šokio pedagogikos baigiamųjų kūrybinių darbų pristatymas-koncertas. Buvusios „Niuanso“ šokėjos Ievos Zavadzkaitės diplominis darbas „Paliestos stygos“.
  • 2020 m. kartu su kitais Lietuvos vaikais dalyvauta LRT projekte „MATAU TAVE“.
  • 2022 m. Mažeikių kultūros centro pramogų salėje vyko modernaus šokio seminaras bei šokio spektaklis „X ir ateities X“ (Lektoriai-šokėjai: Ema Senkuvienė ir Lukas Karvelis).
  • 2023 m. šiuolaikinio šokio studijos „Niuansas“ ir A. Šeiko šokio teatro kūrybinės dirbtuvės. Pedagogai: Nielsas Claesas (Belgija), Kristian Bastholm Refslund  (Švedija) ir Hilde Ingeborg Sandvold  (Danija).

 

„Niuanso“ rengiami festivaliai Mažeikiuose

 

  • 1999 m. Mažeikiuose organizuotas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Nauji veidai“
  • 2000 m. respublikinis šokių festivalis „Šokių tvanas“.
  • Nuo 1999 m. organizuojamas pirmasis edukacinis tarptautinis šokio festivalis „Šėlsmas“, tapęs tradiciniu, vyksta kas 2–3 metai.

 

KITA VEIKLA

 

  • Nufilmuoti du videoklipai su dainininku Romu Dambrausku.
  • Koncertinis turas po Lietuvą su legendine grupe „Ottawan“ iš Prancūzijos.
  • Koncertai su Asta Pylipaite, su Stasiu Žebrausku.
  • „Niuansui“ šokius kūrė choreografai: P. Fokinas, M. Staniulėnas, J. Daineko, L. Puodžiukaitė-Lanauskienė.