
Gegužės 29–30 dienomis Mažeikių Senamiesčio parką
užliejo šokis, muzika ir nuoširdžios vaikų šypsenos – čia vyko
V Lietuvos moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Vaikystės glėby“.
Į Mažeikius sugužėjo apie du su puse tūkstančio šokėjų
iš visos Lietuvos bei Lenkijos Punsko.
Festivalio dalyvius ir svečius sveikino
Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė,
kultūros ministrė Vaida Aleknavičienė,
Lietuvos Respublikos Seimo narė Ingrida Braziulienė.
Pirmojoje šventės dalyje visi festivalio dalyviai žiūrovus pasveikino bendru šokiu „Dievas davė“.
Savo krašto tradicijas, šokius bei tautinių kostiumų savitumą pristatė
Žemaitijos ir Klaipėdos krašto, Dzūkijos, Suvalkijos bei Aukštaitijos šokėjai.
Antrojoje festivalio dalyje pristatyti
Lietuvos moksleivių dainų šventės „ LAIKU RATU KARTU“ Šokių dienos programos pavasario, vasaros ir rudens dalys.
Festivalio „Vaikystės glėby“ vėliava iškilmingai perduota Vilkaviškio rajonui,
kur kitąmet keliaus Mažeikiuose gimusi ir gražia tradicija tapusi šventė.
Šventės iniciatorė – Jolanta Tendienė
Festivalį rengia Mažeikių kultūros centras ir Mažeikių choreografijos mokykla.
Partneriai – Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla,
Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos choreografų asociacija.
Nuoširdžiai dėkojame visiems festivalio dalyviams, vadovams, organizatoriams, informaciniams rėmėjams ir kiekvienam, kuris savo darbu, laiku bei širdimi prisidėjo prie šios ypatingos šventės kūrimo.
Iki kitų susitikimų – vaikystės, draugystės ir šokio glėbyje!
Festivalio vaizdo įrašas: