V LIETUVOS MOKSLEIVIŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVŲ FESTIVALIS „VAIKYSTĖS GLĖBY“

„NIUANSAS“ ITALIJOJE
2026-05-25

Gegužės 29–30 dienomis Mažeikių Senamiesčio parką

užliejo šokis, muzika ir nuoširdžios vaikų šypsenos – čia vyko

V Lietuvos moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Vaikystės glėby“.

Į Mažeikius sugužėjo apie du su puse tūkstančio šokėjų

iš visos Lietuvos bei Lenkijos Punsko.

Festivalio dalyvius ir svečius sveikino

Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė,

kultūros ministrė Vaida Aleknavičienė,

Lietuvos Respublikos Seimo narė Ingrida Braziulienė.

Pirmojoje šventės dalyje visi festivalio dalyviai žiūrovus pasveikino bendru šokiu „Dievas davė“.

Savo krašto tradicijas, šokius bei tautinių kostiumų savitumą pristatė

Žemaitijos ir Klaipėdos krašto, Dzūkijos, Suvalkijos bei Aukštaitijos šokėjai.

Antrojoje festivalio dalyje pristatyti

Lietuvos moksleivių dainų šventės LAIKU RATU KARTU  Šokių dienos programos pavasario, vasaros ir rudens dalys.

Festivalio „Vaikystės glėby“ vėliava iškilmingai perduota Vilkaviškio rajonui,

kur kitąmet keliaus Mažeikiuose gimusi ir gražia tradicija tapusi šventė.

Šventės iniciatorė – Jolanta Tendienė

Festivalį rengia Mažeikių kultūros centras ir Mažeikių choreografijos mokykla.
Partneriai – Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla,

Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos choreografų asociacija.

Nuoširdžiai dėkojame visiems festivalio dalyviams, vadovams, organizatoriams, informaciniams rėmėjams ir kiekvienam, kuris savo darbu, laiku bei širdimi prisidėjo prie šios ypatingos šventės kūrimo.

Iki kitų susitikimų – vaikystės, draugystės ir šokio glėbyje!

Festivalio vaizdo įrašas:

https://www.youtube.com/live/mZNwWn6zmYY